Rakietowy silnik hybrydowy “Bieli3K”

Pierwszym silnikiem, za którego realizację odpowiedzialne jest Koło jest “Bieli3K”. nazwa wywodzi się z głównego programu “BieliK”, a 3 oznacza planowany impuls całkowity silnika, tj. 3kNs.

"Bieli3K" ma pomóc naszemu zespołowi zlokalizować wszelkie potencjalne wady konstrukcji i umożliwić przeprowadzanie testów statycznych z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Ponadto silnik ten będzie w przyszłości wykorzystywany do testów nowych rozwiązań konstrukcyjnych, np. kształtów dysz.

Silniki realizowane w ramach programu rozwojowego “BieliK” to hybrydowe silniki rakietowe. Silniki rakietowe potrzebują paliwa i utleniacza, aby mogły zadziałać. Silniki na na mieszankę paliwową stałą mają razem z paliwem wymieszany utleniacz - wszystko stałą substancją palną. Silniki na mieszankę paliwową ciekłą mają zarówno paliwo i utleniacz ciekłe. Silniki hybrydowe mają paliwo stałe i utleniacz ciekły/ gazowy. Silnik “Bieli3K” będzie pracować na parafinie/ wosku roślinnym - jako paliwo - i podtlenku azotu technicznym - jako utleniacz.

Termin realizacji tej części programu “BieliK”, to pierwszy kwartał 2022 roku.

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

HOME
NOWOŚCI
O NAS
SPONSORZY
PROJEKTY
Zaprojektowane przez Piotra Fila i Dariusza Wróblewskiego RKNT Invenio